Return to class index, BSOC Home Page.
Goto previous class M14, next class W14
Splits for course 4

Results for Class M16
Length 4.4km, 125m climb, 15 controls (course 4)

  1  Matthew Fellbaum         FALLIB  26:34   6.0 m/km
  2  Matthew Hartland         WALTON  27:33   6.3
  3  Tim Harrison             THEPER  28:22   6.4
  4  Lachlan Chavasse         THEGRA  28:38   6.5
  5  Michael Hallett          WELLSW  29:48   6.8
  6  Euan Tebbutt             TWYCR   30:52   7.0
  7  Noah Howlett             QUEEN   31:52   7.2
  8  Adam Bartlett            UVHS    32:00   7.3
  9  James Dean               TORQUA  32:36   7.4
 10  Ruaridh Mon-Williams     ILKLEY  33:39   7.6
 11  Harry Jamieson           TORQUA  33:48   7.7
 12  Oli O'Brien              TORQUA  34:32   7.8
 13  Jacob Allen              UVHS    35:03   8.0
 14  Josh Partridge           HEDING  35:05   8.0
 15  George Tanner            BACUP   36:30   8.3
 16  Sam Yates                UVHS    36:37   8.3
 17  Sean Rowe                TORQUA  36:58   8.4
 18  Sam Peat                 TORQUA  37:03   8.4
 19  Jake Belsten             TORQUA  38:50   8.8
 20  Tom Snow                 TORQUA  38:59   8.9
 21  Jamie Hoyle              BACUP   39:52   9.1
 22  John-Henry Love          HEDING  40:51   9.3
 23  James Allison            UVHS    42:43   9.7
 24  Calum Mitchell           UVHS    43:56  10.0
 25  Ryan Smith               UVHS    46:05  10.5
 26  George Hudson-Chang      UVHS    46:42  10.6
 27  Dominic Cook             TORQUA  47:18  10.8
 28  Jack Caine               UVHS    54:15  12.3
 29  Daniel Hayes             ILKLEY  59:19  13.5
 30  Ollie Smith              HEDING  59:50  13.6
n/c  Dominic Clarke           TORQUA  38:14   8.7
n/c  Toby Bate                TORQUA  38:42   8.8

Return to Top, class index, BSOC Home Page.
Goto previous class M14, next class W14
Splits for course 4

Any queries, errors, or omissions should in the first instance be addressed to Michael Napier 0115 928 9663 or 07771 660892,

Results service provided by MERCS.