Return to class index, BSOC Home Page.
Goto previous class G6, next class G8
Splits for course G7

Results for Class G7
Length 2.3km, 13 controls (course G7)

  1  Katrin Harding           LGGS    15:27   6.7 m/km
  2  Martha Crowhurst         BARNHP  16:49   7.3
  3  Emma Barnbrook           KHSS    16:52   7.3
  4  Elizabeth Parkinson      BLORNE  17:01   7.4
  5  Fiona Claxton            TOOTH   17:38   7.7
  6  Alice Campbell           LJSC    18:09   7.9
  7  Maddie Humfryes          WYCOM   18:13   7.9
  8  Rosemary Hartmann        CHASE   18:14   7.9
  9  E Taylor F Hall          STASPB  19:55   8.7
 10  Catherine Gresham        COMBTN  20:51   9.1
 11  Laura Goldsworthy        FMS     21:11   9.2
 11  Imogen White             SMR&T   21:11   9.2
 13  Alanya Rigg              STBCHS  21:51   9.5
 14  Sophie Horrocks          BRGS    22:18   9.7
 15  Annie Scarf              CALDHS  22:32   9.8
 16  Pippa Hudson             BRGS    22:44   9.9
 17  Georgia Rees             WYCOM   22:56  10.0
 18  Rachel Helfer            COTHAM  23:06  10.0
 19  Jenny Tynan              LGGS    23:08  10.1
 20  Mary Emberton            CALDHS  23:50  10.4
 21  Sarah Roach              BARNHP  23:55  10.4
 22  Eleanor Raymond          NCHS    24:39  10.7
 23  Bryony Milton            KHSS    25:55  11.3
 24  Katy Jackson             LADYL   25:59  11.3
 25  L Butters G Ghigi        NORHSG  26:03  11.3
 26  E Morris I McIntosh      STASPB  27:58  12.2
 27  A Madsen E Dixon         NORHSG  30:24  13.2
 28  Jessica Myers            UVHS    30:49  13.4
 29  Helen Vidler             BARNHP  31:53  13.9
 30  Kate Jewell              UVHS    32:07  14.0
 31  G Linton L Cator         NORHSG  34:48  15.1
 32  E Wilson C Prosser       UVHS    35:59  15.6
 33  A Mansfield F Hodac-Nicols
                              NORHSG  38:57  16.9
 34  Camilla Duthie           BARNHP  39:00  17.0
 35  India Ratcliffe          UVHS    39:48  17.3
 36  Claudia Bland            UVHS    41:05  17.9
 37  Abigail Doherty          STBCHS  41:58  18.2
 38  Jo Wylie                 LGGS    42:44  18.6
 39  Katie Hutchinson         CALDHS  48:18  21.0
 40  Danielle O'Connor        STBCHS  52:30  22.8
 41  Kerry Peach              CALDHS  57:21  24.9
 42  Amelia Payton            BRGS    60:14  26.2
 43  Bethany McGee            STBCHS  61:30  26.7
dsq  Rosie Emms               UVHS    40:00      
dsq  E Wistow S Everden       NORHSG  40:38      
dsq  Olivia Birtles           BRGS    48:35      
dsq  Phoebe Jack              STASPB  51:51      
dsq  M Seacombe R Durrant     BARNHP 115:02      
     Victoria Donohoe         BRGS    dnf        

Return to Top, class index, BSOC Home Page.
Goto previous class G6, next class G8
Splits for course G7

Any queries, errors, or omissions should in the first instance be addressed to Michael Napier 0115 928 9663 mnapier @ cix.co.uk

Results service provided by MERCS.